Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

17

вересень 2020

18:20

Ігор Мазепа: Які ризики бачать аналітики Concorde Capital у держбюджеті 2021

Ігор Мазепа, Генеральний директор та засновник інвесткомпанії Concorde Capital, ділиться коментарями своєї команди аналітиків про держбюджет 2021 року.

Ігор Мазепа, Генеральний директор та засновник інвестиційної компанії Concorde Capital, повідомляє, що на думку Євгенії Охтирка, аналітика Concorde Capital, держбюджет 2021 має свої особливості.

Зокрема, порівнювати бюджет 2021 та бюджет-2020 не зовсім коректно, оскільки бюджет-2020 було суттєво змінено цього року у зв’язку з пандемією. Поправки, внесені до бюджету-2020, були, з одного боку, пов’язані з необхідністю розширення видатків на боротьбу з COVID-19, з іншого боку, доходи бюджету були переглянуті у бік зменшення через негативний вплив коронакризи на економіку України.

Проте, якщо розглянути доходи бюджету, які заплановані на 2021 рік – а це – 1,071 трильйона гривень, – то ця сума нижча за рівень доходів бюджету, які були заплановані на 2020 рік (1,094 трлн грн (до внесення поправок у зв’язку з ковідом) ).В той же час, бюджетні витрати на 2021 рік передбачені в розмірі 1,350 трлн грн, що помітно перевищує спочатку заплановані витрати на 2020 рік – 1,180 трлн грн.

У новому бюджеті варто звернути увагу до розміру дефіциту – 6% ВВП. У 2020 році розширення дефіциту пояснювалося необхідністю збільшення витрат на боротьбу з пандемією COVID-19 при очікуваному зниженні доходів через кризу. Значне зростання держвидатків у 2021 році та відповідне розширення дефіциту бюджету (значно вище за традиційно «рекомендований» максимум 3%) очевидно трактується прагненням уряду стимулювати економічне зростання. Проте ефективність такого підходу викликає чимало запитань.

Очевидно, що ідея уряду полягає в тому, що збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проектів має стимулювати економічне зростання. Проте загальновідомий факт – в Україні проекти, які фінансуються з держбюджету, пов’язані з високим рівнем корупції, тому важко розраховувати, що великі держпроекти матимуть гарний економічний ефект. Репліка міністра Марченка, що Україна розширює дефіцит бюджету, бо більшість країн світу теж так робить, не виглядає переконливою. Для країни, яка все ще не здолала наслідки глибокої кризи 2014-2015 року, розширення дефіциту бюджету є «життям не за коштами». А збільшення бюджетного фінансування швидше за все призведе лише до зростання корупції (особливо якщо враховувати недавні спроби влади демонтувати антикорупційну інфраструктуру).

Поділився Ігор Мазепа думкою аналітиків інвесткомпанії Concorde Capital щодо держбюджету 2021. Детальніше – читайте тут

Написати повідомлення