Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

03

серпень 2018

04:26

Ігор Мазепа розповів K.Fund Media про книги, які допомагають йому виходити з кризи сильнішою

Я не шукаю у книгах порад, де знайти мотивацію чи як розвиватися. Я шукаю в них нові ідеї та рішення. Мої топ-5 – це досить різні книги: тут і класика, і прогнози сучасників-футурологів. Вони надихають мене на нові звершення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неординарні: історії успіху» Малкольма Гладуелла

Український переклад –

КСД, 2016

Ця книга потрапила до моїх рук випадково. Мені подарували її зі словами: “Це – бестселер The New York Times”. Не можу сказати, що суперзвання для мене є дуже важливими. Однак ця книга дійсно стоїть, оскільки є досить нестандартним поглядом на біографії видатних людей, серед яких бізнесмени, спортсмени, рок-зірки, комп’ютерні генії. Наведу одну з цитат: «Успіху досягають не найяскравіші. І успіх – це не просто сума прийнятих рішень та зусиль. Успіх – це переважно дар. Генії – це ті, кому були даровані можливості, і ті, хто мав мужність та силу волі, щоб ними скористатися».

У книзі висловлюються вельми суперечливі гіпотези. Наприклад, автор пише, що не завжди все залежить від нас самих. Важливо також опинитися у правильному місці у правильний час, мати сприятливі умови «на вході» (родина, можливості для розвитку та навчання, культурна спадщина). Я не в усьому згоден із автором, але на те й книга – щоб замислитись.


 

«Черчілль. Біографія» Мартіна Гілберта

Російський переклад – «КоЛібрі», 2015

Це розповідь про життя однієї з найвпливовіших постатей у британській історії, яка захоплює з перших сторінок. Один із моїх улюблених висловів Уінстона Черчілля: «Будь-яка криза – це нові можливості». Наша країна і я особисто пережила не одну кризу. І важливим для мене є вміння аналізувати помилки, робити висновки та виходити з кризи сильнішим.


 

«Атлант розправив плечі» Айн Ренд

Український переклад – «Наш Формат», 2015

Ця книга, на мою думку, відноситься до класики. Показово, що Айн Ренд написала її наприкінці 1950-х, а вона й досі актуальна. Сюжет дуже нагадує мені розвиток подій у сучасній Україні.


 

«Фізика неможливого» Мітіо Каку

Російський переклад – «Альпіна Паблішер», 2015

Мітіо Каку не розуміє значення слова «неможливо». Втім, як і я. Моє життєве кредо – робити неможливе. Я мав честь поспілкуватися з автором особисто під час заходу, який Concorde Capital проводив у квітні цього року для своїх друзів та партнерів. Я називав його “Ейнштейном нашого часу”. Він не лише розповідає про «високі матерії» (теорія виникнення Всесвіту, штучний інтелект, квантові комп’ютери), а й пояснює, як цифрові технології впливають на світ уже сьогодні. І таких прикладів – безліч: взяти хоча б hyperloop Ілона Маска, який, якщо все піде за планом, 2021 року перевозитиме перших пасажирів. Або розробку безпілотних автомобілів компаніями Embraer, Airbus, Boeing, які можуть витіснити з ринку таксі у тому вигляді, якими ми його знаємо. Що вже казати про поширення blockchain-технологій. Я вважаю, що ця книга буде корисною керівникам компаній, які прагнуть змін вже сьогодні, щоб бути успішними в дуже недалекому цифровому майбутньому.

Читайте також про книги, які вразили Мітіо Яку


 

«Розумний інвестор» Бенджаміна Грэма

Російський переклад – «Альпіна Паблішер», 2018

Написати повідомлення