Інвестиційний банкір Ігор Мазепа, генеральний директор Concorde Capital, розповідає про переваги та недоліки сильної гривні
Інвестиційний банкір Ігор Мазепа, засновник і генеральний директор Concorde Capital, прокоментував для медіа-ресурсу The Page зміцнення гривні.
Зміцнення гривні в останні місяці зумовлене попитом нерезидентів на облігації внутрішньої державної позики, – каже Ігор Мазепа. В основному нерезиденти є фінансовими спекулянтами, а не системними, стратегічними інвесторами. Тому ця ситуація ризикує стати мильною бульбашкою для української економіки як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, вважає засновник і генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа.
Окрім незвичного ризику, зміцнення гривні шкодить насамперед експортерам, а також вітчизняним виробникам, які в результаті змушені скорочувати виробництво. Яскравим прикладом є моя власна інвестиція. Ми з партнером побудували завод з виробництва гофрокартону і планували запустити його в 2019 році. Спочатку ми виходили з того, що курс буде 28 гривень за долар. За такої умови ніхто б не імпортував картон в Україну, бо продавати його було б дорожче, ніж той, що виробляється в Україні, – розповідає Ігор Мазепа.
Зараз курс на рівні 24 грн/дол. Тобто гривня – і, відповідно, внутрішня ціна в доларовому еквіваленті – зросла на 15%. Для наших конкурентів з Польщі та Угорщини український ринок став більш привабливим, і вони вже почали експортувати сюди свою продукцію. В результаті ми досі не запустили фабрику. Вона простоює. І Хмельницька область в результаті не отримала 300 робочих місць, – підсумовує Ігор Мазепа.
Відеокоментар Ігоря Мазепи про зміцнення гривні
Такими були коментарі інвестиційного банкіра Ігоря Мазепи, засновника та генерального директора Concorde Capital, про переваги та недоліки зміцнення гривні.