Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

17

червень 2020

12:22

Тільки на відкритому аукціоні має бути виданий дозвіл на Мар’янський кар’єр, заявив Ігор Мазепа.

Ігор Мазепа, інвестиційний банкір, Глава Concorde Capital, заявив, що тільки на відкритому аукціоні має бути виданий спецдозвіл на користування надрами Мар’янського родовища вапняку

Ігор Мазепа, інвестиційний банкір, Генеральний директор та засновник Concorde Capital заявив, що тільки на відкритому аукціоні має бути виданий спеціальний дозвіл на користування надрами Мар’янського родовища вапняку, що відповідає вимогам чинного законодавства України. У той час, як компанія «ФерроМет1» намагається отримати цей дозвіл без проведення аукціону.

Ігор Мазепа   є одним з акціонерів ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» (раніше – ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна») заявляє, що спеціальний дозвіл на користування надрами Мар’янського родовища вапняку (у Дніпропетровській області) має бути виданий лише в рамках відкритого та прозорого аукціону. передбачено чинним законодавством України. У той час, як компанія “ФерроМет1” (Запоріжжя) намагається отримати цей дозвіл без проведення такого аукціону.

«Компанія «ФерроМет1», яка у 2018 році довела до банкрутства український актив одного з найбільших світових гравців цементного ринку HeidelbergCement, намагається всупереч законодавству України отримати дозвіл на користування надрами Мар’янського родовища вапняку», – заявив Ігор Мазепа.

Посередницька діяльність компанії «ФерроМет1», яка за завищеними цінами постачала сировину на ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна» (зараз – «Кривий Ріг Цемент») стала причиною виходу з ринку України в 2019 році групи HeidelbergCement (один зі світових лідерів з виробництва цементу бетону) будматеріалів). У травні 2019 року українські активи групи HeidelbergCement викупила компанія Overin Limited (входить до складу групи компаній Concorde Capital) з партнерами.

«ПрАТ “Хайдельбергцемент Україна” неодноразово намагалося отримати спецдозвіл на користування надрами Мар’янського родовища вапняку, розвідку та експертизу запасів якого провели у 2006 році. І щоразу підприємство отримувало необґрунтовані відмови від Держгеонедр (Державної служби геології та надр України).

У свою чергу у 2018 році компанія «ФерроМет1» подала позов до Держгеонедра з метою отримати дозвіл на видобуток у кар’єрі, а також заборонити Держкомісії із запасів корисних копалин при Держгеонедрі проводити аукціон з продажу спецдозвіл для Мар’янського родовища вапняку. Пакет документів, який подала компанія, не відповідав вимогам закону. Але керівництво Держгеонедр протягом року «забуло» надати відповідь заявникові та повернути пакет поданих документів. Це спричинило звернення «ФерроМет1» до Запорізького окружного адміністративного суду (Суддя Сацький Р. В.) 09.09.2019 року. Таким чином, компанія «ФеророМет1» отримала незаконне забезпечення позову, який заборонив Держгеонедрам проводити аукціон та можливість отримання спеціального дозволу якоюсь іншою юридичною особою, окрім цієї компанії.

Для того, щоб запобігти корупційним схемам, до Кодексу України про надра було внесено зміни19 грудня 2019 року, які передбачають порядок видачі спеціальних дозволів на користування надрами лише через проведення конкурсів (аукціонів). А у лютому 2020 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою №124 вніс зміни до Постанови КМУ №615 від 2011 року, виклавши Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами у новій редакції. Так, відповідно до положень п. 8 цього Порядку, сьогодні у Держгеонедр відсутні правові підстави для надання ТОВ «ФерроМет1» спецдозволу на користування надрами Мар’янського родовища вапняку, яке розташоване в Апостолівському районі Дніпропетровської області без проведення аукціону. Таким чином, компанія «ФерроМет1» намагається в обхід законодавства і поза конкурсом забрати Мар’янське родовище вапняку.

«Як один з акціонерів «ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», я вимагаю видати спецдозвіл на користування надрами Мар’янського родовища вапняків виключно в рамках відкритого та прозорого аукціону», – заявляє Ігор Мазепа .

Написати повідомлення