Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

21

січень 2022

11:26

У що інвестувати у 2022 році?

Ігор Мазепа, Генеральний директор та власник інвестиційної компанії Concorde Capital, про те, в які напрями варто інвестувати у 2022 році та про амбітні плани Concorde Capital

Ігор Мазепа, Генеральний директор та власник інвестиційної компанії Concorde Capital, розповів в інтерв’ю The Page про те, в які напрями варто інвестувати у 2022 році та про амбітні плани Concorde Capital.

– З 2014 року я все чую: поки інвестувати не потрібно, почекаємо найкращих часів. Ну, ви, схоже, не чекаєте, постійно щось вкладаєте. Що вас є тригерит?

– У нашому портфелі зараз активи з різних галузей: медицина, будматеріали, нерухомість, газовидобування, бурштин. Все це були якісь опортуністичні історії, які дозволяли заходити до різних активів за розумними цінами. Такі історії є завжди. Ви самі бачите, як зростають ціни. Фермери розширюють угіддя – зростає ціна землі. Почалася конкуренція за газові родовища – зараз вони у ході. Коли ціна була 50-80 доларів за тисячу кубометрів, вони нікому не були цікаві. А за тисячі – це вже солодкі активи.

Крім того, ми спостерігаємо будівельний бум і у Києві, і в інших містах. Отже, бізнесмени та домогосподарства вже накопичили якусь критичну масу грошей, яку вони готові інвестувати в активи.

– Які напрями ви вважаєте перспективними для вкладення в Україні зараз?

– На це питання немає простої відповіді. Я, наприклад, зараз дуже захоплений медициною. Це величезний блакитний океан. Державна медицина розвалюється, майже немає конкуренції. Звичайно, це капіталомісткий сектор, проте місця вистачить багатьом інвесторам.

Цікаво все, що пов’язане із сільгоспвиробництвом. Зараз унікальний час – протягом останніх кількох років фермери заробляють по 800 – 1000 доларів з гектара. У зв’язку з цим, на мій погляд, зараз на цьому хайпі сільгоспактиви краще продавати, а не купувати.

Схожа ситуація і у сфері видобутку газу – ціна в 1 тисячу доларів за тисячу кубометрів довго не протримається, але, зважаючи на все, протягом наступних двох – трьох років вона буде на рівні 500 доларів.

Цікаво буде все, що стосується роздрібного кредитування. Протягом останніх півтора року конкуренція у секторі була мінімальною, а маржа – дуже високою. Ті гравці, які працювали на цьому ринку, отримали хорошу фінансову подушку та зможуть найближчим часом брати участь у злитті – поглинанні активів.

Ну і, звісно, будівельний сектор. Мене порадувала остання угода у цьому секторі. Я маю на увазі прихід азербайджанських інвесторів. У ході операції, яку я оцінюю у понад півмільярда доларів, NEQSOL купив “Івано-Франківськцемент”. Той самий NEQSOL кілька років тому купив Vodafone. Там також була цифра за півмільярда.

— Але ви нічого не сказали про нові технології, криптовалюти. Адже ви теж криптовалютами зайнялися.

– Ні, не почав, я просто туди трошки інвестував – кладу невеликий гріш час від часу, щоб підтримувати швидкість коливання нейронів у своєму мозку. Найкращий спосіб чогось навчитися – інвестувати, тобто ризикувати. Тож і я. Я взяв на себе ризик і вклав кошти в кілька криптовалютів, тому мені здається, що я зможу швидше навчитися цього. Хоча поки що це для мене незвідана зона. Поки що не можу сказати, що я багато заробив і став великим гуру у цій сфері. Якщо буде успіх, звісно, розповім.

— Розкажіть про свої інвестиції у медицину.

— Зараз “Добробут” домінує у секторі приватної медицини у Києві. Нещодавно відкрив поліклініки у Броварах, в Ірпені. І вони навіть перевершили наші очікування. У нас там під 50 тисяч квадратних метрів медичних площ: це і шпиталі, і поліклініки, і швидка допомога. Далі треба йти до регіонів. Але там історія неоднозначна — питання середнього чека за послуги, маржинальності, здібності та вміння керувати своїми активами на відстані.

— Тобто, ви хочете створити національну мережу.

— Напевно, все до цього йде, сама ситуація нас підштовхує. Це, до речі, дуже капіталомістка історія. Щоб зробити національну мережу, нам треба витратити 200 – 250 мільйонів доларів, щоб продумано це все зробити. Це складне рішення.

— А який там заробіток?

– Маржинальність 18 – 20% по EBITDA. До речі, у сірих операторів, які не сплачують податки чи сплачують їх частково, цей показник дотягує до 30%. Тому з рекомендацій новому податківцю можу запропонувати почистити ринок медичних послуг, де й так зрозуміло, хто працює білою, а хто недоплачує.

— Ви хочете це робити, щоб потім комусь продати?

— Якщо буде розумна ціна, то подивимося на продаж, а якщо ні, то будемо раді дивідендній моделі. І зараз є опція зробити його дивідендним бізнесом. Але поки що акціонери вирішили швидко бігти і розвиватися. Потрібні нові капітальні вкладення.

— Чого можна очікувати від вашої компанії у найближчі 5 років?

— Ми з Concorde Capital точно доб’ємо історію із фондовим ринком, зробимо інфраструктуру краще та простіше. Ми дамо можливість інвестору швидко та легко ухвалювати інвестиційні рішення, здійснювати швидко транзакції. Я зараз говорю про інфраструктурні речі на фондовому ринку. Ми точно дамо якісь інвестиційні продукти. Наприклад, фонд, куди будь-який інвестор може вкласти гроші, і цей фонд інвестуватиме у доходну нерухомість. Те, як люди роблять зараз безпосередньо, купуючи квадратні метри, але це буде набагато простіше, безпечніше, швидше та ефективніше через цінні папери. Ми точно підтримуватимемо наші українські компанії, які потребують капіталу. Concorde Capital завжди був містком між західними інвесторами та українськими компаніями, які потребують капіталу.

Розповів Ігор Мазепа, Генеральний директор та власник інвестиційної компанії Concorde Capital, в інтерв’ю The Page.

Повна версія інтерв’ю доступна на сайті компанії https://concorde.ua/press/

Написати повідомлення