листопада 2021
Ігор Мазепа, Генеральний директор ConcordeCapital, ділиться коментарями своєї команди аналітиків про те, чи варто очікувати на нову економічну кризу в 2022 році.
Ігор Мазепа, Генеральний директор та засновник інвестиційної компанії Concorde Capital, повідомляє, що уповільнення економічного зростання або скорочення економіки може статися у зв’язку з вичерпанням факторів зростання світової економіки.
Зокрема, Євгенія Ахтирко, аналітик ConcordeCapital, підкреслює, що однією з можливих причин чергової економічної кризи може бути те, що світове економічне зростання в минулому (кілька десятиліть) забезпечувалося багато в чому:
зростанням боргів;
стабільністю та успішністю різних елементів системи (політика, монетарна політика, глобалізація).
І якщо виявиться, що ліміт цих факторів зростання близький до вичерпання, то може статися уповільнення економічного зростання або скорочення економіки. При цьому підвищена інфляція може як спостерігатись, так і не спостерігатися – це окремий вимір можливої кризи. Головне – уповільнення економічного зростання, перехід до спаду», – наголосила Євгенія Охтирко у своєму коментарі для UBR.ua.
Можливими тригерами кризи експерти вважають:
боргова криза у Китаї, зокрема у секторі житлової нерухомості;
посилення центробанками низки країн, зокрема ФРС США, грошово-кредитної політики;
зниження фіскального стимулювання багатьма країнами у міру того, як коронакриза послаблюється;
погіршення ситуації з пандемією, наприклад, у разі появи нових варіантів/штамів вірусу;
проблеми з логістикою, які розхитують глобалізовану економіку, уповільнюють її зростання та підштовхують догори інфляцію.
Криза може розпочатися з Китаю?
У світлі ризику зниження світового споживання залізорудної сировини та сталі це цілком можливо. І може мати негативні наслідки і для України як великого експортера ЗРС та сталі. «Ціни вже впали з недавніх піків і на ЗРС, і на сталь, але якщо Китай скоротить виробництво сталі, то вони впадуть ще нижче. Крім того, якщо на фінансових ринках буде боргова криза (а вона майже напевно буде при уповільненні світової економіки), то займати Україні та українським компаніям стане складніше і дорожче», – вважає Євгенія Охтирко.
Джерело: https://ubr.ua/finances/macroeconomics-ukraine/novy-finansovy-krizis-v-2022-m-hlavnye-prichiny-i-posledstvija-dlja-ukrainy-4009406?fbclid=IwAR3BnNBnv69RtGp0 vhAfziTEOTjeCeqTE