Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

17

лютого 2022

19:03

Ігор Мазепа: тренд на зростання ринку нерухомості у столиці буде ще як мінімум років десять

Ігор Мазепа, Генеральний директор та засновник інвесткомпанії Concorde Capital, упевнений, що жодного обвалу на ринку нерухомості не буде

Ігор Мазепа, Генеральний директор і власник інвестиційної компанії Concorde Capital, про те, як змінився ринок нерухомості і чого варто очікувати в 2022 році.

Ринок первинного житла в Києві переживає вимушену паузу через зовнішню загрозу з боку Росії, але через кілька тижнів він оговтається і запрацює на повну силу.

Незважаючи на агресію РФ, скромніший ВВП порівняно з 2021-м, зростання виробничої інфляції, будівельний ринок все ще має чималий потенціал.

«Ринок нерухомості не просів. Зараз ми переживаємо пік “шизофренії”. Але він пройде за кілька тижнів. При цьому Львів, Івано-Франківськ переживає бум», — вважає Ігор Мазепа.

На ринку триває період відкладеного попиту, який може спрацювати, коли пружина загрози (вторгнення РФ в Україну) послабиться.

«Зрозуміло, що, коли ти на узводі, коли завтра чекаєш путінських солдатів і ракети, ти точно не побіжиш купувати новий телефон, квартиру, машину. Це психологія. І краще перечекати, подивитись, що буде далі. З іншого боку, зараз ніхто не біжить продавати, ніхто не біжить депозити у банках знімати», – уточнює Ігор Мазепа.

На його думку, найбільший потенціал у 202 році має будівництво житла у великих містах.

«Житлова нерухомість буде слабкою у невеликих містах. Але я вірю у Київ, Львів, Івано-Франківськ. У Франківську є три підходи до продажу: на Великдень; католицьке Різдво, бо в Італії всі роз’їжджаються, народ повертається до України та скуповує житло; а також у серпні, коли вся Італія фактично закривається на місяць», – зазначив Ігор Мазепа.

У зв’язку з цим він вважає, що жодного обвалу на ринку житла не буде. На його думку, сприяє цьому і переїзд населення у великі міста.

«Сьогодні маржа забудовника мінімальна. Грубо кажучи, за собівартості будівництва $700-800 за квадрат забудовник заробляє у місті на економ-сегменті свої $100-150. І це те, на чому може сам по собі ринок рухатися… Зрозуміло, якщо в тебе добре склалося з концептом, якщо ти наголосив на інфраструктурі, то маржа може зростати», – заявив Ігор Мазепа.

Оцінюючи ринок нерухомості Києва, Ігор Мазепа спрогнозував, що тренд на зростання ринку у столиці буде ще щонайменше на 10 років.

Джерело: https://thepage.ua/real-estate/vladelec-investkompanii-concorde-capital-igor-mazepa-ne-vidit-mylnoho-puzyrya-na-stroitelnom-rynke-kieva

Написати повідомлення