Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

17

квітень 2017

09:35

Промінь світла у темному царстві

Ігор Мазепа, Concorde Capital, про те, які шанси Україна має на шляху відновлення інвестпривабливості

Втрата частини території, політична нестабільність, торговельні обмеження колись головного економічного партнера, непередбачувана податкова політика, обмеження щодо виведення капіталу, відсутність значних результатів боротьби з корупцією — все це не робить Україну привабливішою для зовнішніх інвесторів.

 

В результаті останні три роки нашій країні доводилося сподіватися виключно на допомогу міжнародних фінансових організацій та західних урядів, щоб уникнути чергового економічного шоку.

 

Але будь-яка чорна смуга рано чи пізно закінчується, і Україна хоч і дуже повільно, але виходить на шлях відновлення. Ми очікуємо на поступове відновлення довіри до українських боргових інструментів, за якими прийде й інтерес до більш довгострокових проектів.=

 

Адже, незважаючи на велику кількість “чорних дірок” у нашій економіці, останніми роками у нас з’явилися і нові можливості.

 

Головне досягнення, яким може похвалитися Україна — підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Його набуття чинності фактично відкриває для українських виробників величезний ринок Євросоюзу.

 

Вільний доступ до нього, а також наявність висококваліфікованих спеціалістів у промисловому секторі роблять Україну перспективним майданчиком для створення нових виробничих потужностей, орієнтованих на Європу. Земля у нас родюча, робоча сила хоч і малопродуктивна, але дешева.

 

Іншими словами, Україна може стати трампліном для будь-якого східного виробника, який має бажання завоювати європейський ринок. І поки східні інвестори лише придивляються до таких можливостей, деякі західні виробники вже активно користуються відчиненим вікном.

 

Так, найбільші автовиробники Європи, включаючи BMW, Volkswagen, Mercedes, Opel, Renault, не гидують українською кабельно-провідниковою продукцією, електронікою та акустичними системами.
Тільки лінивий не говорить про сільське господарство як одну з найперспективніших галузей нашої економіки.

 

Протягом останніх років саме воно є фактором стабільності для всієї економіки, яка за останні десятки років пережила кілька криз. Незважаючи на те, що земля найчастіше експлуатується не найефективнішим чином, а зношування техніки досягає 70%, обсяг виробництва зернових культур в Україні в 2016 р. становив майже 66 млн т, що в 2,3 рази більше, ніж десять років тому.

 

Фахівці стверджують, що Україна може збирати 90-100 млн. т зернових на рік, тобто. потенціал зростання ще маємо. Поштовхом до нового етапу розвитку має стати земельна реформа, а саме скасування заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.

 

“Гарячою” темою останнього часу стали проекти у сфері енергоефективності: підвищення цін на газ та електроенергію майже втричі змусило вкладати гроші в економію енергоресурсів, чого не вдавалося досягти в минулі роки, незважаючи на всі заклики.

 

Слід також згадати про перспективи українського оборонно-промислового комплексу, який отримав “друге дихання” у зв’язку з тривожними подіями в Україні. В останні роки українська армія в рази збільшила витрати на модернізацію та закупівлю нової військової техніки (цього року бюджет може перевищити $400 млн).

 

Не секрет, що український ОПК є одним із світових лідерів: Україна посідає міцне місце у десятці світових експортерів зброї. Зараз, коли виник внутрішній попит на нові зразки військової техніки, наші підприємства отримали унікальну можливість розширити і асортимент нової техніки для зовнішніх ринків.

 

Якщо ж говорити про інвестиційні можливості України, що залежать від майбутніх реформ, то ми бачимо величезний потенціал у медичній галузі. Ми очікуємо, що під час медичної реформи
у 2017-2018 рр. Досить скромна за розмірами приватна медицина отримає хороший поштовх для розвитку.

 

Ми також дуже розраховуємо на пенсійну реформу, яка створить передумови для появи приватних пенсійних фондів, а отже, і довгострокових фінансових ресурсів, яких зараз так не вистачає країні.

 

Очікуємо і на реінкарнацію місцевого фондового ринку та багаторазове підвищення вартості українських активів. Ми дуже сподіваємося, що ці реформи зроблять нашу країну одним із найпопулярніших місць для міжнародного капіталу вже у найближчій перспективі.

Написати повідомлення