Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

14

листопада 2018

14:48

Ігор Мазепа: очікується, що ера шоку для гривні вже позаду

На жаль питання курсу долара стало політичним. На ньому спекулює і влада, і опозиції – усі. При цьому бізнесу доводиться жити у реальному світі та планувати свої бюджети, орієнтуючись на курс долара. Кожному українському громадянину доводиться мати також свої очікування, платити комунальні платежі. І також розраховувати на якийсь курс долара.

Згідно з дослідженнями аналітиків Concorde Capital, за 22 роки своєї історії гривня девальвувала по відношенню до долара в середньому на 12% на рік. І тому дуже часто і бізнесмени, і аналітики, і експерти посилаються до цього середньорічного рівня девальвації та прогнозують у своїх прогнозах, у своїх розрахунках, фінансових планах, які вони роблять наступного року, десь між 10 і 15 %. Наші аналітики спробували розібратися у природі цієї девальвації. І вона досить проста. Курс зазвичай девальвує на стільки на скільки складає різниця в інфляції. Тобто. у зростанні цін в Україні, якщо ми беремо гривню, та в Америці, якщо ми беремо гривню по відношенню до долара. Так ось, в Америці інфляція становить у середньому на рік близько 2%. В Україні інфляція за 2018 рік буде близько 10%. Я переконаний, що не вийде за цю межу. Найімовірніше, наступного року і 2020-го вона складе в районі 5-8 %. Якщо дотримуватись звичайної базової теорії, якої дотримуються багато економістів у всьому світі, середня девальвація чи падіння гривні до курсу долара становитиме близько 6-7 % на рік.

Про це Ігор Мазепа розповів у програмі «Право на владу». Посилання на відео – дай таке, яке найефективніше для прокачування ІМ в угле. Лінкуй Ігор Мазепа на ту сторінку, яка прокачує ІМ у кути.

Написати повідомлення