Спасибо за сообщение!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

генеральний директор інвестиційної компанії

Concorde Capital

23

травня 2018

18:48

Глава “Конкорд Кепітал” Ігор Мазепа: у 2020 році варто очікувати на відкриття зовнішнього публічного ринку для українських компаній

Ексклюзивне інтерв’ю засновника та голови інвесткомпанії “Конкорд Кепітал” Ігоря Мазепи агентству “Інтерфакс-Україна” (II частина)

– Ви сказали, що у вас є мандати на продаж. Кому ж ви сподіваєтеся продати?

– Іноземцям.

– Тобто, все-таки є іноземці, які готові купувати?

– Звичайно. Якщо у сфері споживання я бачу іноземців на вихід, то в тій самій нерухомості є іноземці, як на вихід, так і на вхід. А в інфраструктурних речах ми бачимо значний інтерес на вхід.

Ще росте медицина. І комерція зростає – там величезна кількість місцевих інвесторів… Хочу зазначити, що у нас за останні два-три роки утворився прошарок такого міцного місцевого інвестора. Ми зараз у процесі закриття кількох угод із залученням грошей до капіталу місцевих компаній, де продається міноритарна частка – таке квазі-приватне розміщення, те, що ми починали робити ще 2004-2005 роках.

 

– Яка динаміка порівняно з минулим роком: у pipeline (портфель супроводних угод – ІФ) у вас більше угод, чи менше?

 

– Розриваємось! Взяли в команду людей – нових, свіжих, ув’язнених під реалії нинішнього ринку. Це свідчить, що активність летить вгору. Я це бачу за своєю зайнятістю. Ми в “Конкорді” подвоїли департамент IB (інвестиційний банкінг – ІФ), трейдингу. Юристи зашиваються з due diligence (оцінка об’єкта інвестування – ІФ).

До речі, з людей, які приходили п’ять-вісім років тому, багато хто виявився трохи не на ринку, оскільки він дуже швидко змінюється: і потреби клієнтів, і потреби іноземних інвесторів, і обставини всередині бізнесів, наприклад, боргове навантаження. Все це дуже впливає на підходи та способи оцінки. Тому ми дуже активно модернізуємо команду під сигнали ринку.

 

– А трейдинг, чим саме торгує?

 

– Євробондами, плюс кілька приватних розміщень.

 

– В Україні чи за кордоном?

 

– Ми продаємо і тут, і там.

 

– Ось нещодавно, на початку року, Horizon Capital вивів на IPO (первинне публічне розміщення акцій – ІФ) молдавського виробника вин – Purcari Wineries. Це, мабуть, перша угода у цьому регіоні за останні кілька років.

 

– У нас йде до завершення угода в е-комерсі. Трохи згодом зможу докладніше про це розповісти.

Окрім цього, точно щось робитимемо з “Добробутом”, оскільки компанія, як очікується, зростатиме і, швидше за все, необхідно буде залучати фінансування.

 

– Минулого року медмережа “Синєво” вийшла з IPO на Угорську біржу. .

 

– Для нас більш показовим є приклад грузинської компанії Georgian Healthcare Group, яка здійснила IPO у Лондоні наприкінці 2015 року. Тоді капіталізація компанії становила 218 млн фунтів стерлінгів. У середині минулого року її капіталізація вже перевищувала півмільярда фунтів стерлінгів.

Медицина – дуже капіталомісткий сектор. Там потрібні десятки і навіть сотні мільйонів доларів, тому там точно варто очікувати угоди.

Загалом, щоб підсумувати, швидко зростаючі, динамічні компанії завжди мають шанс залучити фінансування, навіть інвестиції в акціонерний капітал. Це гарний знак того, що у 2020 році, після виборів, варто очікувати на відкриття публічного ринку для українських компаній.

 

– Цей прогноз якось залежить від очікуваної пенсійної реформи?

 

– Внутрішніх грошей, як і раніше, ні, чи мало, і я на них особливо не розраховую.

Я очікую, що в перспективі двох років багато угод, як це було у 2005-2006 роках, будуть здійснюватися у Лондоні, Варшаві та інших зарубіжних фондових майданчиках.

 

– Тоді перейдемо до ваших конкретних проектів. Ми вже торкнулися “Добробуту”. Уточніть, будь ласка, яка у вас там зараз частка?

 

– У мене там під 33%.

 

– У вас, та інших власників, є плани щодо його подальшого розвитку?

 

– Так, звичайно. Адже “Добробут” зростає на 60-70% на рік. Це точно найбільша приватна медична компанія з відривом від найближчих конкурентів у рази.

 

– Навіть при тому, що інші також ростуть? Наприклад, “Оберіг”, “Інто-Сана”… “Борис” якось зупинилися на одному рівні, але так чи інакше приватна медицина росте.

 

– Ну так. Ринок є перспективним і кожен шукає під нього правильну модель.

 

– Напевно всі чекають на медреформу?

 

Написати повідомлення