листопада 2018
У жовтні уряд прийняв рішення підняти ціни на газ на 23,5%. Що відповідає виконанню Україною своїх зобов’язань перед МВФ.
Ігор Мазепа вважає, що сьогодні і бізнес, і експерти позитивно сприйняли це рішення, шкодуючи лише про те, що це не сталося півтора роки тому, коли прем’єр Володимир Гройсман обговорював це в переговорах з МВФ. Тепер усі очікують, що український уряд дотримається свого слова.
Ігор Мазепа також зазначає, що в травні 2019 року ціни на газ можуть підняти ще більше – до 80%, а до середини 2019 року – до 100% від ринкової ціни. Українці вже давно мали б купувати газ за ринковою ціною, яка визначається та змінюється залежно від ситуації на ринку. При цьому для людей, які не здатні купувати газ за ринковою ціною, необхідно було розробити ефективний механізм субсидування. Так, щоб для кожного українця сума, яку він сплачує за комунальні послуги, залишалася незмінною та не залежала від стрибків ціни на газ.
На жаль, протягом останніх 20 років політики-популісти роздмухали тему ціни на газ до невимовних розмірів і користувалися нею, як черговою розмінною монетою перед виборами. Проте, обіцяючи українцям дешевий газ, вони закріпили переконання, що дешевий газ — це даність, яку має гарантувати бог, президент, політики… Сьогодні українці оплачують лише невелику частку ринкової ціни на газ. Усіх нас субсидує державна компанія “Нафтогаз України”. У свою чергу, компанія купує газ за $300, а продає українцям за $150, субсидуючи різницю-збиток зі свого грошового потоку, зі свого прибутку.
Ігор Мазепа резюмує: коли уряд розробить і запропонує ефективний, прозорий, зрозумілий і простий механізм компенсації — підвищення ціни на газ не позначиться на бюджетах українців. Бідні не стануть біднішими, навпаки, встановиться справедливість, оскільки заможні люди не отримуватимуть субсидію на газ, вони сплатять 100% його ціни.
</p >